м. Тернопіль, вул. Й. Сліпого, 7
+38 (050) 705 07 07

Шості Тернопільські дні моди

22.05.2015

22 травня 2015 роу в холі другого поверху Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру імені Т.Шевченка відбулися VI Тернопільські дні моди. У цей нелегкий час, коли Україна понад усе потребує миру, стабільності і розвитку, оргкомітет модного шоу вирішив зробити свій внесок у допомогу тим, хто захищає східні кордони нашої країни. Частина коштів буде перерахована для лікування бійців АТО.

Цього року основний показ складався із двох відділів. У першому присутні побачили етноколеції, у другому представлено модні тенденції цього сезону.

Останнім часом спостерігається підвищений інтерес до нашої культури, зокрема вишивки і національного вбрання. Нещодавно американський журнал «Vogue» визнав українську вишиванку світовим трендом. Однією із складовою такого успіху видання назвало використання вишивки в колекціях модельєрів. На думку авторитетного журналу, український народний стрій має давні корені, а символіка – глибокий зміст.

На «Тернопільських днях моди» подорож у світ моди і краси відбувся від витоків до сьогодення. Значна увага була приділена саме етноколекціям. Зокрема унікальну добірку українських костюмів з усіх регіонів України представили відома майстриня і колекціонер Роксоляна Шимчук. Її показ гармонійно доповнять народні строї із приватних колекцій Тараса Демкури та Віри Матковської.

Етносвіт українського народу також було відтворено в підбірках одягу Елли Ковтун (м. Київ) та Маргарита Козак (м. Житомир). До речі, остання дизайнерка нещодавно презентувала свою нову колекцію в Нью-Йорку, а 22 травня її доробок  побачити тернополяни. Також на дні моди завітала і відома студія вишивки зі Львова «Чичері»та фітма «Світло» м.Київ . Тож на модному подіумі 22 травня буяло розмаїття української етніки.

У другому відділі модного шоу свої вишукані моделі одягу демонстрували спеціальні гості «Тернопільських днів моди». Зокрема дизайнер Альона Сереброва представила свою останню колекцію. Одяг від модного дому «CAT ORANGE» продемонструвала Влада Литовченко. Вчергове до Тернополя із новими доробками приїхали представники модного дому «Ріто».

Вперше в нашому місті підбірку одягу показали дизайнери Маргарита Козак з Житомира та з Одеси Руслан Хвастов. Він уже створив понад 40 колекцій одягу і є організатором дев’яти міжнародних фестивалів. Варто зазначити, що Руслан Хвастов створив костюми до багатьох фільмів, працював з відомими режисерами та акторами. Зокрема він є лауреатом кінопремії «Ніка» в номінації «краща робота художника з костюмів» до фільму Кіри Муратової «Чеховські мотиви».

Тернопільське fashion show має хорошу репутацію серед модельєрів, тому вже декілька років поспіль свої нові колекції особливо трепетно готують Гоша Альтшулєр і Мальва Florea. Їхні бутіки успішно працюють в торгово-розважальному центрі «Атріум», а вироби користуються неабиякою популярністю серед тернополян. Отже, одне із своїх завдань, а саме популяризація українських модельєрів, «Тернопільські дні моди» реалізовує успішно.

Загалом цього року тернополяни побачили нові колекції 12 дизайнерів зі Львова, Києва, Одеси.

Цікавою була і розважальна програма модного шоу. До Тернополя завітала молода, але вже відома співачка зі Львова Оксана Муха. У 2006 році вона спільно з мистецьким об’єднанням «Дударик назавжди» записала альбом «Галичанка», а вже 2010 році випустила свій  перший сольний альбом «Решето». Найвагомішою стала її перемога у 2011 році на І Міжнародному конкурсі українського романсу імені Квітки Цісик.

Етнонастрою також додали гурт автентичної музики «Веснянка» з Рівного та улюблений тернопільський гурт «Фіра».

Ще однією родзинкою програми є конкурс молодих дизайнерів «Альтернатива», який відбуся 14 травня в Українському домі «Перемога». Премії за кращі роботи учасники конкурсу отримали у таких номінаціях: «Prêt-à-porter», «Folk», «Pro-art» і «DeLux». Ідею відзначення кращих колекцій запропонував меценат і власник торгово-розважального центру «Атріум» Тарас Демкура. Він же ж і взяв на себе зобов’язання преміювати модельєрів-початківців.

Загалом під час конкурсу молодих дизайнерів «Альтернатива» було представлено понад 20 колекцій вихованців десяти навчальних закладів Хмельницького, Чернівців, Києва, Артемівська, Тернополя та інших міст.

Цього року в рамках Тернопільських днів моди організатори вперше запросили до дизайнерського шоуруму як найпопулярнішої форми продажу дизайнерських прикрас, одягу тощо.

У рамках «Тернопільських днів моди» також відбулися:

20-21 травня – презентаційні семінари з перукарського мистецтва від Євгена Калкатова (м. Київ) у приміщенні Галицького коледжу імені В.Чорновола, вул. Б. Хмельницького, 15.

23 травня – у конференцзалі ТВЦ «Атріум» майстер-клас від Влади Литовченко «Кодекс Леді».