м. Тернопіль, вул. Й. Сліпого, 7
+38 (093) 153 10 10

Колекцію автентичних рушників родини Демкур презентуватимуть в Туреччині

06.10.2017

Автентичні рушники з приватної колекції родини Демкур презентуватимуть 6 жовтня в Анкарі (Туреччина) у рамках українсько-турецького проекту «Орнаментальна ДНК». У період з 7 по 15 жовтня 2017 року в приміщенні Центру сучасного мистецтва Анкари CerModern (Altınsoy Cad. No:3 06101 Sıhhıye/Ankara) відвідувачі зможуть побачити культурні надбання Туреччини та України в рамках вищезгаданого виставкового арт-проекту.

Тарас та Ірина Демкури надали організаторам вишукані кролевецькі рушники. Сакральна колекція весільних та інших рушників надихне красою рідної землі, додасть енергетики, приверне увагу своїм магнетизмом і зігріє творчою енергією наших предків. До організації проекту «Орнаментальна ДНК» долучилися Тарас та Ірина Демкури, Леся Воронюк, Ярина Винницька, Лариса Пілюгіна, Арт-платформа «Ковчег Україна», Patoka Studio, гурт «Курбаси», колекціонер килимів та власник крамниці «Hilmi's Rug Store» Хельмі Демірджі.

Нагадаємо, що «Орнаментальна ДНК» - це українсько-турецький проект, який презентує орнаменти двох країн у метафоричній експозиції, яка в сучасній і оригінальній формі показує витвори народного мистецтва, містить культурологічні пояснення значення орнаментів, а також інтерактивні доповнення. Експозиція представлена трьома залами: українським – «Надія» (представляє рушники з різних регіонів України), турецьким – «Шлях» (оформленого традиційними турецькими килимами з різних регіонів) та інтерактивною (медитаційною) у вигляді чорного куба.

«Проект яскраво демонструє спільну пам’ять українського та турецького народів, поєднаних минулим, теперішнім і майбутнім», - зазначив Посол України в Туреччині Андрій Сибіга.

«Ми можемо побачити схожі візерунки і символи, світоглядні і обрядові переплетіння. Це універсальна мова давніх народів, про яку розповідає виставка. Цей проект не є етнографічним дослідженням, а радше досвідом і враженням, які допомагають українському і турецькому глядачам краще зрозуміти один одного, побачити спільне і творити нові зв`язки», – розповіла куратор виставки Олеся Драшкаба.

Виставка є унікальною в своєму роді та проводиться вперше. Метою її є демонстрація спільних історичних та культурних переплетінь українського та турецького народів. Представлення української вишивки та орнаментів на території Туреччини у сучасному оформленні. Виставка знайомить турецьку та українську аудиторії із культурою та традицією двох країн. Слід зазначити, що на експозиції представлені витвори народного мистецтва XVIII століття, є також декілька сучасних виробів.

Проект створений для мистецьких майданчиків Анкари і Стамбула Посольством України в Туреччині у співпраці з Українським кризовим медіа центром та Центром сучасного мистецтва Анкари CerModern як захід культурної дипломатії. До створення експозиції долучилися Леся Воронюк, Тарас та Ірина Демкури, Лариса Пілюгіна, Ярина Винницька, Арт-платформа «Ковчег Україна», Patoka Studio, гурт «Курбаси» та колекціонер килимів Хільмі Демірджі.

У рамках виставки відбудуться лекції, дискусії, презентації та майстер-класи. Відвідати експозицію можна до 15 жовтня 2017 року включно.